Aktualności

Bezpieczne wakacje na dwóch kółkach. Strażnicy miejscy oznakowali kolejne rowery

22.06.2026 r.

38 rowerów zostało bezpłatnie oznakowanych przez Straż Miejską w Sieradzu podczas Pikniku Motoryzacyjnego „Bezpieczne Wakacje”, który 21 czerwca 2026 roku zorganizowała Rozgłośnia Regionalna „Nasze Radio”

- Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia. Każdy oznakowany rower został wprowadzony do specjalnej bazy danych, a strażnicy wykonali także dokumentację fotograficzną pojazdów. Takie rozwiązanie ma ułatwić identyfikację właściciela w przypadku kradzieży roweru, hulajnogi lub wózka rowerowego - wyjaśnia Marek Pacyna, komendant Straży Miejskiej w Sieradzu.

Usługa znakowania pojazdów jest bezpłatna dla mieszkańców Sieradza. Obecnie w bazie znajduje się już 578 oznakowanych rowerów, wózków rowerowych oraz hulajnóg.

Podczas pikniku strażnicy miejscy prowadzili również działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem. Uczestnikom wydarzenia rozdawano elementy odblaskowe, które mogą poprawić widoczność pieszych i rowerzystów podczas wakacyjnych spacerów, wycieczek oraz codziennych podróży.

Ikona aplikacji Sieradzka Karta Mieszkańca

Sieradzka Karta Mieszkańca

Pobierz aplikację i skorzystaj z wyjątkowych benefitów